Įgarsinta meditacija - meilės sau ir kūno atpalaidavimo praktika

Tai, kaip vertiname savo kūną ir kaip jį vertina kiti, vadinama kūno vaizdu. Pozityvus kūno vaizdas - tai teigiamas požiūris į save ir savo kūną tokį, koks jis yra čia ir dabar. Tai taip pat viena iš pagrindinių meilės sau išraiškų. Ir nors dažnas iš mūsų susiduriame su sunkumais priimant save, yra daug dalykų, kuriuos galime padaryti, kad pasijaustume geriau. Šiame įraše pasidalinsiu kūno atpalaidavimo praktika-meditacija, kuri padės priimti savo kūną tokį, koks jis yra šiuo metu. Praktikuokite tai kasdien po kelias minutes ir netrukus pastebėsite nuostabų pokytį viduje.

PSICHOLOGIJA IR KITOS SAVIUGDOS TEMOS

EQhub.lt

12/1/20223 min read


Perskaitykite neskubant toliau pateiktą meditaciją sau, vaikams arba pasileiskite šios meditacijos įrašą, kurį įgarsino Aurelija Ivanauskaitė.

Kviečiu tave į ypatingą vietą, kuri yra kiekviename iš mūsų. Tai tarsi mūsų vaizduotė. Ji visad su mumis ir ją galime aplankyti kada tik panorėję. Tačiau, kartu kiekvienas iš mūsų esame nuostabūs ir tokie vieninteliai.

Pradėkime nuo įsipatoginimo. Pajudink kūną, pakeisk pozą tol, kol jausi, jog tau bus patogu kurį laiką taip išbūti. Tu esi čia saugi(-us). Gali atsipalaiduoti. Švelniai užmerk akis. Pajausk jas besiilsinčias. Ar pastebėjai, kaip pasikeitė tavo kvėpavimas? Tavo kūnas žino, jog turės progą atsipalaiduoti. Tavo kvėpavimas galimai lėtėja. Galbūt net darosi vis gilesnis. Galbūt pastebi, kaip kilojasi tavo pilvas. Taip natūraliai. Tavo kūnas pats žino kaip kvėpuoti. Leisk savo kūnui atsipalaiduoti paskui kvėpavimą.

Giliai įkvėpk. Iškvėpk lėtai ir iki galo. Pakartok tai dar kartą. Giliai įkvėpk. Iškvėpk lėtai ir iki galo. Tavo kūnas - tai gyva sistema, kuri visada žino, ką ir kada daryti. Tu esi tobula(-as) tokia(toks), kokiai(kokiam) tau lemta būti. Čia ir dabar. Šią akimirką kartu.

Gali pastebėti, kuo daugiau atsipalaiduoji, tuo patogiau ir šilčiau darosi. Tavo mintys atsipalaiduoja. Tavo kūnas taip pat atsipalaiduoja. Viskas gerai. Šioje ramioje būsenoje leisk savo mintims sekti paskui mano žodžiu. Tačiau, jei užplūs tave emocijos: sunkios ar lengvos, leisk joms būti, nebijok jų. Jos visos yra vienodai svarbios.

O dabar įsivaizduok savo kūną. Pagalvok, kaip teka juo gyvybė. Įsivaizduok nuostabius dalykus, kuriuos savo kūno pagalba gali kasdien daryti. Tu esi nuostabiai sukurta(-as).

Prisimink, kad tavo kūnas susideda iš atskirų ląstelių, kurios dirba kartu tam, kad tu būtum sveika(-as) ir laiminga(-as). Ar tavo pilvas pakyla ir leidžiasi kaskart įkvėpdamas ir iškvėpdamas?

Dabar įsivaizduok savo tobulus pirštus ir pėdas. Pagalvok apie vietas, į kurias gali nueiti, nes jie tiksliai žino, kaip tai padaryti. Jie yra tobuli tokie, kokie yra.

EQhub.lt - šeimos ir klasės SEU priemonėsEQhub.lt - šeimos ir klasės SEU priemonės

Dabar įsivaizduok savo tobulus pirštus ir pėdas. Pagalvok apie vietas, į kurias gali nueiti, nes jie tiksliai žino, kaip tai padaryti. Jie yra tobuli tokie, kokie yra.

Ar gali padėkoti savo pirštams ir pėdoms, kurios tave nuveda į parkus, darbą, pas brangius tau žmones? Tavo pirštai ir pėdos gali atrodyti skirtingai nei kitų, bet taip ir turi būti. Viskas tavo kūne yra taip kaip ir turi būti. Tobula.

Dabar įsivaizduok savo kojas... Oho, kiek vietų esi jomis aplankiusi(-ęs). Galbūt tau patinka kopti į kalnus ar šokti. Galbūt tau patinka kartu su šeima važiuoti dviračiais. O gal tau patinka aplankyti vietas, kurios padeda tau pasijausti geriau. Tavo kojos visa tai padaro dėl tavęs. Tu gali jas vertinti ir mylėti.

Ačiū kojos, kad esate tobulai tobulos man. Tu gali vertinti ir mylėti save, nes esi svarbi pasaulio dalis. Tu esi tokia(toks), kokia(koks) ir turi būti. Ypatinga(-as) ir graži(-us). Pasaulis pilnas skirtingų formų ir dydžių kūnų. Kiekvienas iš mūsų turime skirtingas dalis, kurių pagalba galime lengvai įveikti skirtingas užduotis. Juk būtų neįdomu, jeigu būtume visi vienodi.

Įkvėpk ir iškvėpk. Pilvas vėl pakyla ir nusileidžia. Žinodami, kad kiekvienas iš mūsų užimame ypatingą vietą pasaulyje, galime mylėti save tokius, kokie esame. Galime švęsti vienas kitą dėl to, kokie esame tiek išore, tiek vidumi.

Įkvėpk... tavo pilvas išsipučia. Tuomet iškvėpk. Padėkok savo pilvui. Jis atlieka vieną svarbiausių funkcijų tavo kūne - įsisavina maistą ir duoda tau energijos kasdien būti čia su mumis. Jis nusipelnė tavo meilės ir pagarbos. Tavo pilvas yra nuostabus.

Įkvėpk ir iškvėpk. Ar jauti, kokie atsipalaidavę tavo pečiai? Nusišypsok jiems. Tavo pečiai juk tiek daug neša. Tiek daug svarbių dalykų.

Kaip tavo rankos? Ar jos patogiai ilsisi? Ar gali pajudinti jų pirštus? Pagalvok, kaip gera, kai tavo rankos apkabina mylinčius žmones. Padėkok savo rankoms už viską, ką jos dėl tavęs padaro.

O dabar savo mintimis kildama(-as) aukštyn į savo veidą, protą pagalvok - visoj planetoje daugiau nėra tokios(tokio) kaip tu. Tu esi vienintelė(-is) ir nepakartojama(-as). Tu esi ypatinga(-as). Tau lemta būti čia ir dabar. Tavo akys spindi džiaugsmu. Tavo šypsena pradžiugina kitus. Žinok, jog visas šis džiaugsmas, kurį turi savyje, džiugina ir pasaulį. Nusišypsok... ir kvėpuok. Įkvėpk ir iškvėpk.

Tu puikiai padirbėjai ir kartu pailsinai savo kūną. Kai būsi pasiruošusi(- ęs), gali atmerkti akis. Ačiū, kad pasidalinai šiomis akimirkomis su manimi.